SIGNUM 33 WG 0,5 kg

  • Signum 33 WG jest środkiem grzybobójczym w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w zwalczaniu chorób grzybowych.
  • SIGNUM 33 WG 0,5 kg
Producent: BASF
Kod produktu: 1941
164,00 zł
/ szt.
SuperFair.Shop badge Wysyłamy wszystkie paczki w deklarowanym czasie

Posiadamy wyróżnienie SuperFair.Shop™, w ramach którego nasze wysyłki są codziennie automatycznie monitorowane pod względem zgodności z deklarowanym czasem wysyłki.

Przyznane wyróżnienie oznacza, że nasze przesyłki są wysyłane zgodnie z planem. Dbamy też o Twoje bezpieczeństwo i wygodę.

Ten towar jest dostępny w naszych sklepach

Możesz kupić ten produkt bez składania zamówienia internetowego w jednym z naszych sklepów w Twojej okolicy. Sprawdź w których punktach produkt jest dostępny od ręki.
Sprawdź dostępność
Opis produktu

Zawartość substancji czynnych:

piraklostrobina (związek z grupy strobiluryn) – 6,7% (67 g/kg)
boskalid (związek z grupy anilidów) – 26,7% (267 g/kg)

 

 

OPIS DZIAŁANIA

Signum 33 WG jest środkiem grzybobójczym w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w zwalczaniu chorób grzybowych cebuli, kapusty głowiastej, marchwi, truskawki, maliny, wiśni, czarnej porzeczki, borówki wysokiej, pasternaku, pietruszki korzeniowej, buraka ćwikłowego, selera korzeniowego, szczypiorku, brokuła, kalafiora, kalarepy, kapusty brukselki, pora, szparagów, szpinaku, kopru, pietruszki naciowej, selera naciowego, rukoli, czereśni, moreli, brzoskwini, śliwy; uprawianych w gruncie: pomidora, rzodkiewki, sałaty i endywii, roślin ozdobnych, mięty pieprzowej, bazylii pospolitej, szałwii lekarskiej, tymianku właściwego, kolendry siewnej, lubczyku ogrodowego, uprawianych pod osłonami: pomidora, rzodkiewki, papryki, bakłażanu, sałaty i endywii roślin ozdobnych, mięty pieprzowej, bazylii pospolitej, szałwii lekarskiej, tymianku właściwego, kolendry siewnej, lubczyku ogrodowego.

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych, sadowniczych i ręcznych.

 

ZASTOSOWANIE ŚRODKA

1. Rośliny warzywne

A)  CEBULA

Mączniak rzekomy, alternarioza

 

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1 kg/ha.

 

Zalecana ilość wody: 600 - 800 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Termin   stosowania:   Pierwszy  zabieg   wykonać  zapobiegawczo   zgodnie z sygnalizacją lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby. Następne zabiegi wykonywać w odstępie co 7-10 dni.

Środek stosować przemiennie z fungicydami o odmiennym mechanizmie działania. Maksymalnie wykonać 2-3 zabiegi środkiem Signum 33 WG w sezonie.

B)  KAPUSTA GŁOWIASTA

Czerń krzyżowych, szara pleśń

 

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 - 1 kg/ha.

 

Wyższą dawkę środka stosować w przypadku większego zagrożenia chorobami. Zalecana ilość wody: 600 - 800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Termin   stosowania:   Pierwszy  zabieg   wykonać  zapobiegawczo   zgodnie z sygnalizacją lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby. Następne zabiegi wykonywać w miarę zagrożenia plantacji w odstępie co 7-10 dni. Środek stosować przemiennie z fungicydami o odmiennym mechanizmie działania. Maksymalnie wykonać 3 zabiegi środkiem Signum 33 WG w sezonie.

C)  MARCHEW

Alternarioza naci, mączniak prawdziwy

 

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 - 1 kg/ha.

 

Wyższą dawkę środka stosować w przypadku większego zagrożenia chorobami. Zalecana ilość wody: 600 - 800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Termin stosowania: Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo zgodnie z sygnalizacją lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Następne zabiegi wykonywać w miarę zagrożenia plantacji w odstępie co 7-10 dni. Środek stosować przemiennie z fungicydami o odmiennym mechanizmie działania. Maksymalnie wykonać 2 zabiegi środkiem Signum 33 WG w sezonie.

D)  POMIDOR (W GRUNCIE)

Zaraza ziemniaka, alternarioza

 

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1 - 1,5 kg/ha.

 

Wyższą dawkę środka stosować w przypadku większego zagrożenia chorobami. Zalecana ilość wody: 600 - 800 l/ha. Zalecane opryskiwanie - drobnokropliste.

Termin stosowania: W zwalczaniu zarazy ziemniaka pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo zgodnie z sygnalizacją lub po wystąpieniu pierwszych objawów choroby na wczesnych odmianach ziemniaka w danym rejonie. W zwalczaniu alternariozy środek stosować zapobiegawczo zgodnie z sygnalizacją lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów choroby.

Następne zabiegi wykonywać w miarę zagrożenia plantacji w odstępie co 7-10 dni. Środek stosować przemiennie z fungicydami o odmiennym mechanizmie działania. Maksymalnie wykonać 3 zabiegi środkiem Signum 33 WG w sezonie.

E)  POMIDOR (POD OSŁONAMI)

Szara pleśń, zaraza ziemniaka

 

Maksymalne stężenie dla jednorazowego zastosowania: 0,2% (200 g w 100 l wody).

Zalecane stężenie dla jednorazowego zastosowania: 0,2% (200 g w 100 l wody).

 

Dawka cieczy użytkowej: 100 l /1000 m2.

Ilość cieczy użytkowej dostosować do wysokości roślin.

Termin stosowania:  Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby. Środek stosować w odstępie co 7-10 dni, przemiennie z fungicydami o odmiennym mechanizmie działania. Maksymalnie wykonać 1-2 zabiegi środkiem Signum 33 WG w sezonie.

 

2. Rośliny sadownicze

A)  TRUSKAWKA

Szara pleśń, biała plamistość liści truskawki, mączniak prawdziwy truskawki

 

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,8 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,8 kg/ha.

 

Zalecana ilość wody: 500 - 700 l/ha.

Termin stosowania: Środek stosować od początku do końca fazy kwitnienia. Maksymalnie wykonać 2 zabiegi środkiem Signum 33 WG w sezonie, w odstępie co 5-7 dni, przemiennie z fungicydami o odmiennym mechanizmie działania.

B)  WIŚNIA

Brunatna zgnilizna drzew pestkowych

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 - 1 kg/ha.

 

Zalecana ilość wody: 500 - 750 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Termin stosowania: Pierwszy zabieg wykonać na początku kwitnienia (w okresie rozchylania się pierwszych pąków), drugi zabieg należy wykonać w fazie pełni kwitnienia. Wykonać 2 zabiegi środkiem Signum 33 WG w ciągu sezonu wegetacyjnego. Odstęp między zabiegami 5-10 dni.

C)  MALINA

Szara pleśń, przypąkowe zamieranie pędów maliny

W przypadku przypąkowego zamierania pędów maliny środek wykazuje średni poziom zwalczania.

 

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,8 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,8 kg/ha.

 

Zalecana ilość wody: 600 -700 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Termin stosowania: Środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Do zwalczania szarej pleśni środek stosować od początku fazy kwitnienia, co 7-10

dni przemiennie z fungicydami o odmiennym mechanizmie działania.

Do zwalczania przypąkowego zamierania pędów maliny pierwszy zabieg wykonać

przed kwitnieniem, gdy nowe pędy osiągną wysokość 10-20 cm, kolejne zabiegi

wykonać w okresie kwitnienia lub po zbiorze owoców, po wycięciu starych pędów

owoconośnych. Maksymalnie wykonać 2 zabiegi środkiem Signum 33 WG w

sezonie.

D)  CZARNA PORZECZKA

Antraknoza (opadzina) liści porzeczki, rdza wejmutkowo-porzeczkowa. Środek wykazuje średni poziom zwalczania.

 

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,8 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,8 kg/ha.

 

Zalecana ilość wody: 600 - 800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Termin stosowania: Środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby. Pierwszy zabieg należy wykonać bezpośrednio przed kwitnieniem, kolejny po kwitnieniu, w odstępie co 7-10 dni. Środek stosować przemiennie z fungicydami o odmiennym mechanizmie działania. Maksymalnie wykonać 2 zabiegi środkiem Signum 33 WG w sezonie. Uwagi:

Krótsze odstępy między zabiegami zachować w przypadku większego zagrożenia chorobami.

Środek stosować przemiennie z fungicydami o odmiennym mechanizmie działania.

STOSOWANIE ŚRODKA OCHRONY ROŚLIN W UPRAWACH I ZASTOSOWANIACH MAŁOOBSZAROWYCH

 

Odpowiedzialność za skuteczność działania i fitotoksyczność środka ochrony roślin stosowanego w uprawach małoobszarowych ponosi wyłącznie jego użytkownik

1.  PASTERNAK, PIETRUSZKA KORZENIOWA

Alternarioza naci, mączniak prawdziwy

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 21-28 dni.

Środek stosować od fazy 5-tego liścia do końca fazy, gdy korzeń osiągnie typową wielkość i kształt. Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo, zgodnie z sygnalizacją, lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby. Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

2.  BURAK ĆWIKŁOWY

Mączniak prawdziwy

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 10-14 dni.

Środek stosować od fazy 5-tego liścia do końca fazy, gdy korzeń osiągnie typową wielkość i kształt. Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo, zgodnie z sygnalizacją, lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby. Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

3.  SELER KORZENIOWY

Zgnilizna twardzikowa

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 10-14 dni.

Środek stosować od fazy 5-tego liścia do końca fazy, gdy korzeń osiągnie typową wielkość i kształt. Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby. Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

4.  RZODKIEWKA uprawiana w gruncie

Szara pleśń

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.

Odstęp pomiędzy zabiegami: 14-21 dni.

Środek stosować od fazy pierwszego liścia do końca fazy, gdy korzeń osiągnie typową wielkość i kształt Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Rizoktonioza

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1 . Zabieg wykonać zapobiegawczo w stadium 1 -2 liści właściwych. Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

5.  SZCZYPIOREK

Szara pleśń, zgnilizna twardzikowa

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 14-21 dni.

Środek stosować od 3 liścia. Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Rizoktonioza

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1 .

Zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

6.  BROKUŁ

Czerń krzyżowych

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 3. Odstęp pomiędzy zabiegami: 21 -28 dni.

Środek stosować od 3 liści do końca fazy, gdy róża osiągnie 70% typowej wielkości. Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo, zgodnie z sygnalizacją, lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby. Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

7.  KALAFIOR

Czerń krzyżowych

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 3. Odstęp pomiędzy zabiegami: 21 -28 dni.

Środek stosować od 3 liści do końca fazy, gdy róża osiągnie 70% typowej wielkości. Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo, zgodnie z sygnalizacją, lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby. Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

8.   KALAREPA

Czerń krzyżowych

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 3. Odstęp pomiędzy zabiegami: 21 -28 dni.

Środek stosować od 3 liści do końca fazy, gdy zgrubienie osiągnie 70% typowej wielkości. Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo, zgodnie z sygnalizacją, lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby. Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

9.   KAPUSTA BRUKSELSKA

Czerń krzyżowych

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 3. Odstęp pomiędzy zabiegami: 21 -28 dni.

Środek stosować od 3 liści do końca fazy, gdy główka osiągnie 70% typowej wielkości. Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo, zgodnie z sygnalizacją, lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby. Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

10.  POR

Rdza pora, fytoftoroza pora, alternarioza pora

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 21 -28 dni.

Środek stosować od 3 liścia do końca fazy, gdy   roślina osiągnie 70% typowej wielkości. Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo, zgodnie z sygnalizacją, lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby. Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

11.  SZPARAGI

Szara pleśń

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 21 -28 dni.

Ochronę prowadzić po zbiorach wypustek, w czasie wzrostu pędów. Pierwszy zabieg wykonać po pojawieniu się objawów choroby (najczęściej na przełomie lipca i sierpnia).

Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

12.  SAŁATA, ENDYWIA w uprawie gruntowej

Szara pleśń, zgnilizna twardzikowa

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 14-21 dni.

Środek stosować od 3 liści do końca fazy gdy roślina osiągnie 70% masy liściowej typowej dla odmiany. Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Rizoktonioza

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

Zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

13.  SZPINAK

Plamistości liści

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 14 dni.

Środek stosować od 3 liści do końca fazy gdy roślina osiągnie 70% masy liściowej typowej dla odmiany. Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby. Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

14.  KOPER

Szara pleśń, zgnilizna twardzikowa

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 14-21 dni.

Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo, lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Środek stosować przemiennie z fungicydami o odmiennym mechanizmie działania. Rizoktonioza

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1 .

Zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby, zwykle na początku okresu wegetacji w fazie 1 -2 liści właściwych, zwłaszcza w warunkach wysokiej wilgotności i niskiej temperatury powietrza. Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

15.  PIETRUSZKA NACIOWA

Szara pleśń, zgnilizna twardzikowa

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 14-21 dni.

Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Rizoktonioza

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1 .

Zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby, zwykle na początku okresu wegetacji, zwłaszcza w warunkach wysokiej wilgotności i niskiej temperatury powietrza. Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

16.  SELER NACIOWY

Szara pleśń, Zgnilizna twardzikowa

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 14-21 dni.

Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Rizoktonioza

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1 .

Zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby, zwykle na początku okresu wegetacji, zwłaszcza w warunkach wysokiej wilgotności i niskiej temperatury powietrza. Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

17.  RUKOLA

Szara pleśń, zgnilizna twardzikowa

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 14-21 dni.

Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Rizoktonioza

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

Zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby, zwykle na początku okresu wegetacji, zwłaszcza w warunkach wysokiej wilgotności i niskiej temperatury powietrza. Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

18.   RZODKIEWKA uprawiana pod osłonami

Szara pleśń, rizoktonioza

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

Środek stosować zapobiegawczo od fazy pierwszego liścia do końca fazy, gdy

zgrubienie osiągnie typową wielkość i kształt, lub z chwilą pojawienia się pierwszych

objawów choroby.

Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

19.   PAPRYKA, BAKŁAŻAN uprawiane pod osłonami

Szara pleśń, zgnilizna twardzikowa, mączniak prawdziwy

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 7-10 dni.

Środek stosować od wystąpienia rozwiniętego drugiego liścia właściwego na pędzie

głównym do końca fazy gdy owoce mają typową barwę. Pierwszy zabieg wykonać

zapobiegawczo, zgodnie z sygnalizacją, lub z chwilą pojawienia się pierwszych

objawów choroby.

Zalecana ilość wody: 1000 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

20.   SAŁATA, ENDYWIA uprawiane pod osłonami

Szara pleśń, zgnilizna twardzikowa

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 14-21 dni.

Środek stosować od 3 liści do końca fazy gdy roślina osiągnie 70% masy liściowej typowej dla odmiany. Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Rizoktonioza

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

Zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

21.  ROŚLINY OZDOBNE uprawiane w gruncie i pod osłonami

Alternarioza

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,1 kg/100l wody. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,1 kg/100 l wody.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 7-14 dni.

Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo, zgodnie z sygnalizacją, lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Środek stosować przemiennie z fungicydami o odmiennym mechanizmie działania. Mączniaki prawdziwe

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,18 kg/100l wody. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,18 kg/100 l wody.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 7-14 dni.

Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo, zgodnie z sygnalizacją, lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Szara pleśń, zgnilizna twardzikowa, rizoktonioza

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,15 kg/100l wody. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,15 kg/100 l wody.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 7-14 dni.

Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych

objawów choroby.

Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

22.     MIĘTA PIEPRZOWA, BAZYLIA POSPOLITA, SZAŁWIA LEKARSKA,
TYMIANEK WŁAŚCIWY, KOLENDRA SIEWNA, LUBCZYK OGRODOWY
uprawiane w gruncie i pod osłonami

Szara pleśń, zgnilizna twardzikowa

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2. Odstęp pomiędzy zabiegami: 14-21 dni.

Pierwszy zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Rizoktonioza

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

Zabieg wykonać zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby.

Zalecana ilość wody: 600-800 l/ha.

Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

23.   CZEREŚNIA

Brunatna zgnilizna drzew pestkowych (grzyby z rodzaju Monilinia spp.)

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 3.

Pierwszy zabieg wykonać w fazie białego pąka (rozchylanie się pierwszych pąków). Następny zabieg wykonać w pełni kwitnienia. W razie konieczności kolejny zabieg wykonać na początku wybarwiania się owoców. Zalecana ilość wody: 500-850 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

24.   MORELA

Brunatna zgnilizna drzew pestkowych (grzyby z rodzaju Monilinia spp.)

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 kg/ha .

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 3.

Pierwszy zabieg wykonać w fazie różowego pąka. Następny zabieg wykonać w pełni kwitnienia. W razie konieczności kolejny zabieg wykonać około 3 tyg. po kwitnieniu. Zalecana ilość wody: 500-850 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

25.   BRZOSKWIANIA

Brunatna zgnilizna drzew pestkowych (grzyby z rodzaju Monilinia spp.)

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 3. Odstęp pomiędzy zabiegami: 10-14 dni.

Opryskiwać tuż przed kwitnieniem tylko podatne odmiany. Zabiegi na wszystkich odmianach rozpocząć około 3 tyg. po kwitnieniu. Zalecana ilość wody: 500-850 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

26.   ŚLIWA

Brunatna zgnilizna drzew pestkowych (grzyby z rodzaju Monilinia spp.)

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 3. Odstęp pomiędzy zabiegami: 10-14 dni.

Opryskiwać tuż przed kwitnieniem tylko podatne odmiany. Zabiegi na wszystkich odmianach rozpocząć około 3 tyg. po kwitnieniu. Zalecana ilość wody: 500-850 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

27.   BORÓWKA WYSOKA

Szara pleśń

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 kg/ha.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.

Odstęp pomiędzy zabiegami: 10 dni.

Środek Signum 33 WG stosować zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się objawów choroby. Do zwalczania szarej pleśni środek stosować od początku fazy kwitnienia borówki wysokiej. Zalecana ilość wody: 500-1000 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

 

UWAGA:

Środek stosować przemiennie z fungicydami o odmiennym mechanizmie działania.

 

 

 

Zgodnie z art. 28 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin (Dz. U. poz. 455 z późn. zm.) od 26.11.2015 środki ochrony roślin przeznaczone dla użytkowników profesjonalnych będą mogły być sprzedawane osobom, które:
1) ukończyły szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu tego szkolenia, lub
2) ukończyły szkolenie w zakresie doradztwa dotyczącego środków ochrony roślin w Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu tego szkolenia, lub
3) ukończyły szkolenie w zakresie integrowanej produkcji roślin potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu tego szkolenia, lub,
4) nie wcześniej niż przed upływem 5 lat, przed nabyciem tych środków, ukończyły szkolenie wymagane od użytkowników profesjonalnych w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w państwie będącym stroną umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, na podstawie przepisów obowiązujących w tym państwie, potwierdzone dokumentem o ukończeniu tego szkolenia, lub przedstawiły inny dokument wydany na podstawie przepisów obowiązujących w tym państwie, potwierdzający uzyskanie uprawnień do nabywania środków ochrony roślin przeznaczonych dla użytkowników profesjonalnych.

Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Opinie naszych klientów
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel