GLEAN 75 WG 3x8g

  • Glean® 75 WG to nowy, trzyskładnikowy herbicyd o unikalnym składzie wzajemnie uzupełniających się substancji aktywnych. Doskonale zwalcza chwasty jedno- i dwuliścienne w terminie powschodowym, włączając także i te uciążliwe.
  • GLEAN 75 WG 3x8g
Producent: DuPont
Kod produktu: 832
67,70 zł
/ szt.
SuperFair.Shop badge Wysyłamy wszystkie paczki w deklarowanym czasie

Posiadamy wyróżnienie SuperFair.Shop™, w ramach którego nasze wysyłki są codziennie automatycznie monitorowane pod względem zgodności z deklarowanym czasem wysyłki.

Przyznane wyróżnienie oznacza, że nasze przesyłki są wysyłane zgodnie z planem. Dbamy też o Twoje bezpieczeństwo i wygodę.

Opis produktu

Zawartość substancji czynnej:

chlorosulfuron (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 75% (750 g/kg)
Grupa HRAC B

 

 

Glean 75 WG to herbicyd przeznaczony do kompleksowego zwalczania miotły zbożowej i chwastów dwuliściennych w terminie jesiennym w zbożach ozimych.

 

Korzyści płynące z zastosowania środka Glean 75 WG:

  • herbicyd do kompleksowego zwalczania miotły zbożowej i chwastów dwuliściennych, w tym przytulii czepnej, rumianowatych, tasznika pospolitego, tobołków polnych, dzięki czemu wystarczy tylko jeden zabieg na chwasty
  • W strategii zwalczania chwastów zakładającej zabieg jesienny (zwalczanie chwastów jedno- i dwuliściennych) i zabieg wiosenny (zwalczanie form jarych chwastów wschodzących wiosną), Glean® 75 WG jest idealnym środkiem do wykonania zabiegu w terminie jesiennym.
  • Najlepszy środek na polskim rynku do zwalczania samosiewów rzepaku w zbożach, dzięki czemu jest komponentem wielu mieszanin i stanowi doskonałe  uzupełnienie innych środkow, które z tym problemem sobie nie radzą.
  • Możliwość zastosowania w najszerszym okresie czasu (przedwschodowo, jak i po wschodach zboż, aż do końca wegetacji jesiennej) w stosunku do innych herbicydów stosowanych w zbożach jesienią, dzięki czemu istnieje możliwość wykonania zabiegu na chwasty w optymalnym terminie.
  • Doskonały partner do tworzenia mieszanin zbiornikowych, dzięki czemu idealnie można go wpasować w rożne programy zwalczania chwastów w zbożach, dopasowane do zagrożeń ze strony chwastów występujących na konkretnym polu.

 

DZIAŁANIE NA CHWASTY


Glean 75 WG jest selektywnym herbicydem o działaniu systemicznym. Pobierany jest poprzez liście oraz korzenie roślin i szybko przemieszczany w całej roślinie. Charakteryzuje się selektywnością czynną - tzn. rośliny chronione mają zdolność rozkładu środka.
Wstrzymuje całkowicie lub ogranicza wzrost i rozwój chwastów wkrótce po zabiegu. Chwasty silnie zahamowane we wzroście i rozwoju nie stanowią konkurencji dla rośliny chronionej. Zastosowany przedwschodowo niszczy chwasty znajdujące się w fazie siewek. Susza, niskie, a także bardzo wysokie temperatury opóźniają działanie środka. 
Najlepszy efekt uzyskuje się stosując środek przedwschodowo lub na młode intensywnie rosnące chwasty. Chwasty jednoliścienne są skuteczniej niszczone przed wschodami.
Glean 75 WG może być stosowany na wszystkich glebach, z wyjątkiem piasków oraz gleb o pH powyżej 7,5. 


Chwasty wrażliwe np.: bodziszek drobny, gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, maruna bezwonna, miotła zbożowa, przytulia czepna, rdesty, rumian polny, tasznik pospolity, samosiewy rzepaku.
Chwasty średnio wrażliwe np.: chaber bławatek, fiołek polny, przetacznik perski, wyczyniec polny. 
Chwasty odporne np.: chwasty prosowate, mlecz polny, owies głuchy, perz właściwy, skrzypy.

 

 

ZAKRES STOSOWANIA, TERMINY I DAWKI


ZBOŻA OZIME

stosowanie jesienne (szczególnie zalecane)

pszenica ozima, pszenżyto ozime

Środek stosować po siewie - przed wschodami lub po wschodach (od początku fazy drugiego liścia zboża), do końca wegetacji jesiennej. Przy przewadze zachwaszczenia miotłą zbożową zabieg wykonać najlepiej przed wschodami lub po wschodach do fazy trzech liści miotły.

Gdy na polu przeważa przytulia czepna opryskiwać po wschodach do fazy trzech okółków przytulii.
Zalecana dawka: 20-25 g/ha.
W celu poszerzenia zakresu zwalczanych gatunków chwastów w pszenicy ozimej Glean 75 WG można stosować łącznie ze środkiem Legato Plus 600 SC w dawce: 
Glean 75 WG 15 g/ha + Legato Plus 600 SC 0,75 l/ha.
Zabieg wykonać krótko przed zakończeniem wegetacji, gdy pszenica znajduje się w fazie 1-2 liści.

żyto

Środek stosować po siewie - przed wschodami lub po wschodach (od fazy 3 liści żyta) do zakończenia wegetacji jesiennej.
Zalecana dawka: 20-25 g/ha.

stosowanie wiosenne

pszenica ozima


Środek stosować wczesną wiosną po rozpoczęciu wegetacji, na młode, szybko rosnące chwasty.
Zalecana dawka: 15 g/ha.

Uwagi:
1. Wyższą z zalecanych dawkę stosować do zwalczania przytulii czepnej i miotły zbożowej oraz chwastów w starszej fazie rozwojowej.
2. Niekorzystny dla działania środka przebieg pogody (łagodna zima bez mrozów o dużej ilości opadów) może spowodować potrzebę dodatkowego zwalczania niektórych chwastów wiosną np. przytulii czepnej.

Rośliny inne niż zboża i len mogą być wrażliwe nawet na znikomą pozostałość środka w glebie. Najważniejszymi czynnikami warunkującymi rozkład środka w glebie są: kwasowość, wilgotność oraz aktywność mikrobiologiczna gleby. Wraz ze wzrostem kwasowości (zmniejszanie się wartości pH), wilgotności i temperatury gleby środek rozkłada się szybciej.

Przed zastosowaniem środka Glean 75 WG należy:
1. zbadać odczyn gleby (pH w wodzie) poszczególnych pól, na których ma być stosowany środek (metodą wodnego roztworu gleby, stosunek wody do gleby 1:1),
2. wykluczyć możliwość stosowania na glebach o pH wyższym niż 7,5,
3. ustalić możliwość uprawy roślin następczych, po roślinach traktowanych środkiem Glean 75 WG (zgodnie z zaleceniami podanymi w punkcie "Następstwo roślin").


NASTĘPSTWO ROŚLIN


Po zastosowaniu środka Glean 75 WG w zalecanych dawkach jesienią, roślinami następczymi mogą być po upływie:
9 miesięcy - wyłącznie zboża oraz rzepak ozimy,
16 miesięcy - pozostałe rośliny z wyjątkiem buraków i lucerny,
24 miesięcy - można uprawiać wszystkie rośliny.
Przed siewem lub sadzeniem rośliny następczej zaleca się wykonanie orki.

Uwagi:
1. Wyższą z zalecanych dawkę stosować do zwalczania przytulii czepnej i miotły zbożowej oraz chwastów w starszej fazie rozwojowej.
2. Niekorzystny dla działania środka przebieg pogody (łagodna zima bez mrozów o dużej ilości opadów) może spowodować potrzebę dodatkowego zwalczania niektórych chwastów wiosną np. przytulii czepnej.
Po zastosowaniu środka Glean 75 WG wiosną roślinami następczymi mogą być: 


W roku stosowania wyłącznie zboża,

a po upływie:

12 miesięcy - pozostałe rośliny z wyjątkiem buraków i lucerny
24 miesięcy - wszystkie rośliny uprawne.

Przed siewem lub sadzeniem rośliny następczej zaleca się wykonanie orki. len.


Glean 75 WG zwalcza większość występujących w lnie chwastów dwuliściennych w fazie siewek.
Środek stosować powschodowo, w fazie "jodełki" gdy wysokość lnu wynosi 5-12 cm. Zabieg wykonać jak najwcześniej, po wschodach większości chwastów.
Zalecana dawka: 10-15 g/ha.

Po zastosowaniu w lnie środka Glean 75 WG roślinami następczymi mogą być: 


W roku stosowania wyłącznie zboża,

a po upływie:

12 miesięcy - pozostałe rośliny z wyjątkiem buraków i lucerny
24 miesięcy - wszystkie rośliny uprawne.

Przed siewem lub sadzeniem rośliny następczej zaleca się wykonanie orki.
Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.


UWAGI:
1. W przypadku konieczności likwidacji plantacji traktowanej środkiem Glean 75 WG, po wykonaniu orki można uprawiać wyłącznie zboża.
2. Silny deszcz wcześniej niż 6 godzin po zabiegu może obniżyć skuteczność działania środka.

 

PRZECIWWSKAZANIA


Środka nie stosować:

• na jednym polu lub użytku więcej niż raz w sezonie
• jednorazowo w dawce wyższej niż 25 g/ha
• na polach o pH gleby wyższym niż 7,5
• w zbożach, w których przewidziane są wsiewki roślin pastewnych,
• aparaturą agrolotniczą,
• na zamarzniętą lub pokrytą śniegiem powierzchnię pola,
• na rośliny uszkodzone przez mróz, suszę, szkodniki, choroby,
• w uprawie lnu w warunkach wysokiej temperatury, dużego nasłonecznienia i przewlekłej
suszy.
Ze względu na szczególne zagrożenie zniszczenia roślin, do odchwaszczania których Glean
75 WG nie jest polecany, nie dopuszczać do:
• znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie pola oraz nakładania jej na stykach pasów i
uwrociach,
• wylewania resztek cieczy użytkowej oraz wody użytej do mycia sprzętu w miejscach
zasięgu korzeni roślin.

 

 

Zgodnie z art. 28 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin (Dz. U. poz. 455 z późn. zm.) od 26.11.2015 środki ochrony roślin przeznaczone dla użytkowników profesjonalnych będą mogły być sprzedawane osobom, które:
1) ukończyły szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu tego szkolenia, lub
2) ukończyły szkolenie w zakresie doradztwa dotyczącego środków ochrony roślin w Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu tego szkolenia, lub
3) ukończyły szkolenie w zakresie integrowanej produkcji roślin potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu tego szkolenia, lub,
4) nie wcześniej niż przed upływem 5 lat, przed nabyciem tych środków, ukończyły szkolenie wymagane od użytkowników profesjonalnych w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w państwie będącym stroną umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, na podstawie przepisów obowiązujących w tym państwie, potwierdzone dokumentem o ukończeniu tego szkolenia, lub przedstawiły inny dokument wydany na podstawie przepisów obowiązujących w tym państwie, potwierdzający uzyskanie uprawnień do nabywania środków ochrony roślin przeznaczonych dla użytkowników profesjonalnych.

Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Opinie naszych klientów
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel