- Charakteryzuje się podwyższoną zawartością fosforu i potasu, pierwiastków odpowiadających za prawidłowe zawiązywanie pąków i kwitnienie. Nawóz doskonale nadaje się do roślin kwiatowych jednorocznych i wieloletnich, między innymi: hibiskusów, malw, ...
Każda granulka zapewnia deklarowane składniki pokarmowe.
Zapewnia to ich równomierne rozmieszczenie na powierzchni.
- Azot (N),
- Fosfor (P),
- Potas (K),
- Magnez (Mg),
- Siarkę (S),
- Bor (B),
- Miedź (Cu),
- Mangan (Mn),
- Molibden (Mo),
- Cynk (Zn).
Stosowanie:
Nawóz przeznaczony jest do nawożenia jednorocznych i wieloletnich roślin kwitnących, m.in. aksamitek, astrów, dali, gożdzków, piwonii, mieczyków, ostróżek,illi, szawi, hibiskusów itp.
Nawożenie w zależności od gatunku rośliny można rozpocząć wczesną wiosną na przełomie marca i kwietnia, a zakończyć w sierpniu.
Rośliny o wysokich wymaganiach pokarmowych i długim okresie wegetacji (np. malwy, dalie, piwonie, funkie) nawozimy w ilości 50-80 g nawozu (maksymalna roczna dawka) na 1 m2 powierzchni uprawnej. Połowę dawki stosujemy przed ruszeniem wegetacji, siewem lub sadzeniem, a resztę w dwóch dawkach podczas intensywnego wzrostu. Rośliny o krótszym okresie wegetacji można nawozić jednorazowo wiosną w ilości 30-50 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej. Wyższe dawki zaleca się stosować na glebach piaszczystych oraz pod starsze, większe rośliny.
Rośliny jednoroczne należy nawozić na kilka dni przed siewem lub sadzeniem, szczególnie na glebach przepuszczalnych, dawką 25-40g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej, a następnie latem w czasie wegetacji dawką 10-25 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej.
Gatunki cebulowe kwitnące wiosną (żonkile, tulipany, hiacynty) zasilamy pierwszy raz gdy pojawią się liście (15-25 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej), a drugą dawkę (25-50 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej) stosujemy przed kwitnieniem.
Gatunki wieloletnie uprawiane pojedynczo np. hibiskusy, róże itp. należy zasilić po ruszeniu wegetacji, rozsiewając 10-20 g nawozu wokół rośliny. Jeśli występują one w uprawie zwartej, rozsiewa się 25-50 g nawozu na 1 m2 powierzchni. Zabieg należy powtórzyć 2-3 razy w trakcie wegetacji.
Wyższe z zalecanych dawek stosuje się do nawożenia gleb ubogich w składniki pokarmowe, niższe dla gleb żyznych.