- Zestawione w optymalnej proporcji makro i mikroskładniki pokarmowe gwarantują obfite kwitnienie i owocowanie roślin, a także dobry rozwój systemu korzeniowego, wysoką jakość konsumpcyjną i przetwórczą owoców.
- Azot (N),
- Fosfor (P),
- Potas (K),
- Magnez (Mg),
- Siarkę (S),
- Bor (B),
- Miedź (Cu),
- Żelazo (Fe),
- Mangan (Mn),
- Molibden (Mo),
- Cynk (Zn).
Stosowanie:
Drzewa owocowe (np. jabłoń, grusza, wiśnia, śliwa, brzoskwinia, morela).
Przed sadzeniem drzew ziemię z dołków do sadzenia (o głebokości co najmniej 30 cm), wymieszać z nawozem w ilości 100-200 g nawozu na 100 l ziemi z jednego dołka. Po zatosowaniu nawozu, jeśli gleba jest niedostatecznie wilgotna, należy podlać ją woda. Po dobrym przyjęciu się drzew należy dokarmić je jednorazowo latem stosując 50-100 g nawozu 1 m2 powierzchni uprawnej pod koroną drzewa.
Rośliny już rosnące, w dalszych latach uprawy należy nawozić jak najwcześniej wiosną (w marcu lub na początku kwietnia) stosując 50-100 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej pod koronę drzewa. Nawożenie powtórzyć w maju i czerwcu.
Krzewy owocowe (np. porzeczki, agrest).
Przed sadzeniem krzewów ziemię z dołków do sadzenia (o głębokości co najmniej 30 cm), należy wymieszać z nawozem w ilości 50-100 g na 100 l ziemi. Po zastosowaniu nawozu, jeśli gleba jest niedostatecznie wilgotna, należy podlać ją wodą. Po dobrym przyjęciu się krzewów należy dokarmić je jednorazowo latem stosując 40-100 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej wokół krzewu.
Rośliny już rosnące, w dalszych latach uprawy należy nawozić jak najwcześniej wiosną (marzec - kwiecień) stosując 100-200 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej wokół krzewu.
Wyższe z zalecanych dawek stosuje się do nawożenia gleb ubogich w składniki pokarmowe, niższe dla gleb żyznych.