- Roślina pastewna o dużej zawartości białka i soli mineralnych. Bylina. Kwitnie od maja do września. Roślina miododajna. Daje wysokie plony zielonki i suchej masy strawnej. Rośliny bardzo szybko odrastają zarówno wiosną, jak i po pierwszym pokosie.
Roślina pastewna o dużej zawartości białka i soli mineralnych. Bylina. Kwitnie od maja do września. Roślina miododajna. Daje wysokie plony zielonki i suchej masy strawnej. Rośliny bardzo szybko odrastają zarówno wiosną, jak i po pierwszym pokosie.
Koniczyna łąkowa charakteryzuje się kulistymi, fioletowymi kwiatami o słodkim zapachu wabiącym owady. Jest rośliną dosyć pospolicie występującą w Polsce, dlatego często spotykamy ją na łąkach, pastwiskach, nieużytkach a nawet trawnikach.
Mimo powszechnego występowania, koniczyna jest jedną z najczęściej wysiewanych roślin motylkowatych. Często wysiewa się ją jako składnik mieszanek poplonowych, ponieważ wzbogaca glebę oraz jest doskonałą paszą spożywaną w formie zielonej, kiszonki oraz siana. Dostarcza do diety zwierząt wapń, magnez, fosfor oraz witaminy i minerały.
Łodyga koniczyny dorasta do ok. 60cm, a liście składają się z trzech mniejszych okrągłych listków. Korzeń ma liczne rozgałęzienia i może sięgać aż 1,5m w głąb ziemi.
Norma siewu: 15-20 kg/ha
Nasiona posiadają aktualne świadectwo.