- Longer plus to wielofunkcyjny adiuwant w formie płynu do sporządzania emulsji wodnej, przeznaczony do stosowania jako dodatek zapobiegający zmywaniu przez deszcz innych preparatów.
Longer Plus to wielofunkcyjny adiuwant w formie płynu do sporządzania emulsji wodnej, przeznaczony do stosowania jako:
- dodatek zapobiegający zmywaniu przez deszcz innych preparatów - kontaktowo działających insektycydów, fungicydów i innych środków
- antytranspirant zapobiegający nadmiernemu parowaniu wody z liści lub igieł.
Czym jest Longer Plus?
Odpowiedź jest w nazwie. Longer (z ang. dłuższy) plus… No właśnie, plus coś, działanie czego chcesz przedłużyć. Nie ograniczamy Cię tu w żaden sposób. Zadaniem mieszaniny Longera plus Twojego preparatu jest znaczące przedłużenie działania Twojego środka.
Jak to działa?
Zadaniem Longera Plus jest przykleić się do spryskiwanej powierzchni, utworzyć cieniutką powłokę i zaschnąć tak, by nie było ją łatwo zmyć, np. poprzez podlewanie czy deszcze. Jeśli zatem zmieszasz swój preparat z Longerem plus, to przyklei się on i nie da zmyć tak długo, jak długo nie da się zmyć sam Longer. Proste, prawda?
Czy są jakieś ograniczenia?
Jasne, wszystko ma swoje ograniczenia. Zastanów się więc co chcesz połączyć z Longerem Plus i jak Twój pierwotny preparat ma działać. Jeśli np. jest produktem przeciwgrzybicznym – trudno o lepsze połączenie. Chroniona roślina będzie bowiem znacznie dłużej mogła bronić się przed pleśniami czy grzybami, bo preparat dłużej będzie na niej się znajdował. Podobnie ze środkami owadobójczymi. Ale jeśli zastosujesz Longer Plus z preparatem, który ma za zadanie wniknąć głęboko w liść (np. nawozem), to Longer przyklei go do powierzchni i tam zatrzyma, utrudni więc wniknięcie w głąb rośliny. Jednym słowem – bardziej przeszkodzi niż pomoże. Zastanów się więc zawsze, czy to co chcesz uzyskać to pozostanie produktu na dłużej na spryskiwanej powierzchni. Jeśli tak – pokochasz Longera PLUS.
Na co uważać?
Longer Plus ma się przykleić do opryskiwanej powierzchni i pod wpływem promieni UV zawartych w świetle słonecznym na niej utwardzić pozostawiając cieniutką, trudno zmywalną powłokę. Jest więc lepki i trudny do zmycia. Zastanów się więc, czy spryskiwana powierzchnia może być, np. ze względów estetycznych tak potraktowana.
O czym pamiętać?
Pamiętaj, że Longer PLUS utwardzi się pod wpływem promieniowania UV gdziekolwiek by nie był, także na opryskiwaczu. Pamiętaj więc, by bardzo dokładnie wymyć używane narzędzia, wystarczy do tego zwykła woda. Nie zaniedbaj tego, nie zostawiaj na później. Po utwardzeniu będzie go zmyć znacznie trudniej. W końcu to właśnie jego zaleta.
Czy używanie Longera Plus jest bezpieczne dla roślin, zwierząt i człowieka?
Nie jest nam znany żaden jednoznacznie negatywny wpływ Longera Plus na ludzi czy środowisko naturalne. Pamiętaj jednak zawsze na jakiej zasadzie on działa. Jeśli spryskasz powierzchnię która ma być ładna (np. meble ogrodowe czy elewację – to możesz ją pobrudzić w sposób trudny do zmycia. Jeśli spryskasz nim kwiat – skleisz pyłek i utrudnisz pracę zapylaczom. Jeśli połączysz go z preparatem, który nie powinien być z jakichś powodów zbyt długo na roślinie – Longer Plus tylko pogłębi problem.
Co z ekologią?
Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Nie będziemy udawać, że sam Longer Plus jest jakoś niewiarygodnie eko lub bio. To po prostu mieszanina oleju z żywicą, nic szczególnie groźnego, ale też nic szczególnie eko. Ale jeśli zamiast kilku oprysków preparatami chemicznymi wystarczy jeden, to jak myślisz, pomagamy planecie? Nie wszystko może być bio i eko, ale wszystkiego możemy użyć mniej.