Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Pszenica Arkadia
Pszenica Arkadia
Pszenica Arkadia
Pszenica Arkadia
Nasz bestseller

Pszenica Arkadia

Kod Produktu:6076
  • Odmiana nagrodzona Złotym Medalem MTP Polagra – Premiery 2014 oraz Złotym Medalem – Wybór Konsumentów Polagra 2014. Wysokojakościowa pszenica ozima (grupa E/A).
  • Nasiona zaprawione + nawóz donasienny.
2,49 zł
brutto \ kg
Sprzedawane po:25kg
z
Szybkie zakupy 1-Click(bez rejestracji)
Produkt niedostępny
Produkt niedostępny
14 dni na zwrot
Do darmowej dostawy brakuje 200,00 zł po spełnieniu warunków
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Odroczone płatności. Kup teraz, zapłać za 30 dni, jeżeli nie zwrócisz
Kup teraz, zapłać później - 4 kroki
Przy wyborze formy płatności, wybierz PayPo.PayPo - kup teraz, zapłać za 30 dni
PayPo opłaci twój rachunek w sklepie.
Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.
Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia - wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.
W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.
Opis produktu

Pszenica ozima Arkadia nasiona kwalifikat C1

Właściciel odmiany: Danko

 

Cechy pszenicy Arkadia

✔ Wysokojakościowa pszenica ozima (grupa E/A).

✔ Piękne, grube ziarno, o dobrym wyrównaniu, małym udziale pośladu i o bardzo dobrych parametrach jakościowych.

✔ Charakteryzuje ją wysoka i stabilna plenność na terenie całego kraju.

✔ Wczesna, o dobrej odporności na zakwaszenie gleby, co daje możliwość uprawy na glebach słabszych.

✔ Pszenica o nadzwyczajnej zimotrwałości i dobrej zdolności krzewienia.

✔ Odmiana przydatna do późnych siewów po kukurydzy i burakach.

✔ Nie zaleca się przyspieszania terminu wysiewu.

✔ W ochronie fungicydowej należy zwrócić uwagę na mączniaka i fuzariozę kłosa.

✔ Zalecana norma wysiewu przy optymalnym terminie siewu wynosi 350-390 ziaren kiełkujących na 1 m2 (ca. 170-200 kg/ha).

✔ W przypadku opóźnionego siewu normę wysiewu należy zwiększyć o 10%.

 

Ważniejsze cechy rolniczo - użytkowe pszenicy Arkadia

Termin kłoszeniawczesny
Termin dojrzewaniawczesny
Długość źdźbłaśrednio długie
MTZwysoka
Zawartość białka5.0 (dobra)
Zawartość glutenu5.0 (dobra)
Odporność na wyleganie7.0 (dobra)
Odporność na porastanie4.0 (dobra)
Zimotrwałość6.0 (wysoka)

Skala 9°

 

Odporność na choroby pszenicy Arkadia

Mączniak prawdziwy6.3 (średnia)
Rdza brunatna7.6 (dobra)
Rdza żółta5.6 (niska)
Septorioza liści6.3 (średnia)
Septorioza plew7.5 (dobra)
Fuzarioza kłosa7.6 (dobra)
Choroby podstawy źdźbła6,8 (dobra)
Brunatna plamistość liści7.6 (dobra)

Skala 9°

 

Norma wysiewu pszenicy Arkadia

 Zalecana norma wysiewu przy optymalnym terminie siewu wynosi 350-390 ziaren kiełkujących na 1 m2 (ca. 170-200 kg/ha).

 

Ważniejsze cechy odmianowe (wg COBORU średnio za lata 2023-2025)

Pszenica

OdmianaGrupa jakości

Wysokość (cm)

Wyleganie (1-9)

MTZPlon dt z ha

Mrozoodporność (1-9)

Reakcja na zakwaszenie (1-9)

Poziom a1Poziom a2
AlegoriaA/E927,450,094,2105,555
ArkadiaA1037,145,586,597,264
ArtistB877,546,896,5106,445
BelissaB838,445,389,098,55 5
BestiaA104846,3100,311154
BiesiadaA937,545,9100,1100,855
California A/B987,441,993,0102,64 5
 ElektraB907,743,596,4107,13,55
EuforiaE/A848,644,694,3102,85,55
FuzjaA96846,593,310755
HallfredaA918,342,592,0101,54,55
IluminacjaB9484487,097,545
IS RubiconA957,245 106,0 117,055
IskraB91741,998,7106,73,54
JuliusA90843,576,894,555
KWS DonovanB878,14497,3109,835
KWS EmilA878,544,378,589,055
KWS Lirum E/A8988,546,892,3105,64,54 
PallasA/B907,244,696,9106,545
PersonaA847,34692,1100,14,56
PetronelaB85836,798,4104,255
RevolverB877,542,599,4108,545
RotaxB856,740,992,499,755
SferaB917,943,390,198,146
SU BanatusA/B867,944,7100,6110,34,55
SovaB957,242,295,8106,04,55
SymetriaB90741,495,5105,045
VistulaA977,345,593,3105,735
WilejkaA1027,346,787,095,07,55
Skala: 1 - najniższa, 9 - najwyższa; a1 - tradycyjny poziom uprawy, a2 - intensywny poziom uprawy

Marka
Podmiot odpowiedzialny za ten produkt na terenie UE
KLC Seeds SP Z O.O.Więcej
Adres: Henryka Sienkiewicza 76Kod pocztowy: 25-501Miasto: KielceKraj: PolskaAdres email: biuro@cnkielce.pl
Symbol
6076
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel