- Zestawione w optymalnej proporcji makro i mikroskładniki pokarmowe gwarantują właściwy rozwój i obfite kwitnienie roślin.
Każda granulka zapewnia deklarowane składniki pokarmowe.
Zapewnia to ich równomierne rozmieszczenie na powierzchni.
- Azot (N),
- Fosfor (P),
- Potas (K),
- Magnez (Mg),
- Siarkę (S),
- Bor (B),
- Miedź (Cu),
- Mangan (Mn),
- Molibden (Mo),
- Cynk (Zn).
Stosowanie:
Sumaryczna ilość nawozu dla wszystkich gatunków warzyw, zastosowana w cłaym okresie uprawy nie powinna przekroczyć 200 g na 1 m2 powierzchni uprawnej.
Rośliny motylkowate: groszek, fasola, bób.
Przed siewem nasion należy zastosować 100-150 g nawozu SUMIN do pomidorów, papryki innych warzyw na powierzchnię 1 m2 i wymieszać z glebą na głębokość szpadla (ok 25 cm). Po zastosowaniu nawozu, jeśli gleba jest niedostatecznie wilgotna, należy podlać ją wodą.
Rośliny dyniowate: ogórek, dynia, cukinia, patison, melon, arbuz.
Przed siewem nasion lub sadzeniem rozsady zastosować 100 g nawozu SUMIN do pomidorów, papryki i innych warzyw na powierzchnię 1 m2 i wymieszać z glebą na głębokość szpadla (ok. 25 cm). Po zastosowaniu nawozu, jeśli gleba jest niedostatecznie wilgotna, należy podlać ją wodą. Po wschodach/przyjęciu się rozsady można dokarmiać rośliny pogłównie, stosując każdorazowo 50 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej. Pierwsze nawożenie pogłówne zaleca się wykonać po 2-3 tygodniach od wschodów lub przyjęcia się rozsady, drugie po kolejnych 2-3 tygodniach, lecz nie później niż na początku kwitnienia i zawiązywania owoców.
Rośliny kapustne: kapusta, kalarepa, kalafior, brokuł, jarmuż.
Przed sadzeniem rozsady zastosować 100 g nawozu SUMIN do pomidorów, papryki innych warzyw na powierzchnię 1 m i wymieszać z glebą na głębokość szpadla (ok. 25 cm). Po zastosowaniu nawozu, jeśli gleba jest niedostatecznie wilgotna, należy podlać ją wodą. Po przyjęciu się rozsady można dokarmiać rośliny pogłównie, stosując każdorazowo 50 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej. Pierwsze nawożenie wykonuje się po 2-3 tygodniach od przyjęcia rozsady, drugie po kolejnych 3-4 tygodniach. Dla warzyw kapustnych o krótkim okresie wegetacji, uprawianych na najwcześniejsze zbiory, zaleca się ograniczyć nawożenie pogłówne do jednego zabiegu.
Rośliny korzeniowe: rzodkiewka, marchew, pietruszka, seler.
Przed siewem nasion lub sadzeniem rozsady zastosować 100 g nawozu SUMIN do pomidorów, papryki i innych warzyw na powierzchnie 1 m2 i wymieszać z glebą na głębokość szpadla (ok. 25 cm). Po zastosowaniu nawozu, jeśli gleba jest niedostatecznie wilgotna, należy podlać ją wodą. Po wschodach roślin/przyjęciu się rozsady można dokarmiać rośliny pogłównie, stosując każdorazowo 50 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej. Pierwsze nawożenie wykonuje się po 2-3 tygodniach od wschodów lub przyjęcia się rozsady, drugie po kolejnych 3-4 tygodniach. Ostatnie nawożenie pogłówne dla warzyw korzeniowych na zbiór późnojesienny można wykonać około połowy sierpnia. Marchew uprawiana na wczesny zbiór nie powinna być nawożona pogłównie.
Rośliny cebulowe: cebula, por, czosnek, szczypiorek.
Przed rozpoczęciem uprawy zastosować 100 g nawozu SUMIN do pomidorów, papryki i innych warzyw na powierzchnię 1 m2 i wymieszać z glebą na głębokość szpadla (ok. 25 cm). Po zastosowaniu nawozu, jeśli gleba jest niedostatecznie wilgotna należy podlać ją wodą. Po wschodach roślin lub przyjęciu się rozsady można dokarmiać rośliny pogłównie, stosując każdorazowo 50 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej. Pierwsze nawożenie wykonuje się po 2-3 tygodniach od wschodów/przyjęcia się rozsady, drugie po kolejnych 3-4 tygodniach, lecz nie później niż 1 miesiąc przed zbiorem. Cebulę i czosnek uprawiane z jesiennego sadzenia cebul nawozi się pogłównie dopiero wiosna.
Rośliny psiankowate: pomidor, papryka, bakłażan, ziemniak, goja.
Przed sadzeniem rozsady zastosować 100 g nawozu SUMIN do pomidorów, papryki i innych warzyw na powierzchnię 1 m2 i wymieszać z glebą na głębokość szpadla (ok. 25 cm). Po zastosowaniu nawozu, jeśli gleba jest niedostatecznie wilgotna, należy podlać ją wodą. Po przyjęciu się rozsady można dokarmiać rośliny pogłównie, stosując każdorazowo 50 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej. Pierwsze nawożenie wykonuje się po 2-3 tygodniach od przyjęcia rozsady, drugie po kolejnych 2-3 tygodniach, lecz nie później niż na początku wybarwiania się pierwszych owoców na roślinie.
Wyższe z zalecanych dawek stosuje się do nawożenia gleb ubogich w składniki pokarmowe, niższe dla gleb żyznych.