- Pulrea +INu to mocznik z dodatkiem inhibitora ureazy (NBPT), zwiększającego wykorzystanie azotu z nawozu. Nawóz stanowi stabilne źródło azotu dla roślin. Pulrea + INu nie wymaga mieszania z glebą.
Obecny w nawozie inhibitor przejściowo blokuje ureazę, czyli naturalnie występujący w środowisku enzym rozkładający mocznik. Dzięki temu nawóz działa dłużej, a straty azotu związane z ulatnianiem się amoniaku są znacznie mniejsze. Deszcz umożliwia wniknięcie mocznika do gleby, gdzie następuje jego rozkład do kationów amonowych pobieranych przez rośliny.
PULREA® +INu to nawóz azotowy występujący w postaci niebieskich granulek, wolnych od zanieczyszczeń mechanicznych. Sypki produkt higroskopijny, łatwo rozpuszczalny w wodzie.
Korzyści ze stosowania mocznika z inhibitorem ureazy
- zwiększenie efektywności wykorzystania azotu z nawozu;
- silne ograniczenie ulatniania się amoniaku z mocznika – w efekcie nawóz ma wysoką skuteczność w stosowaniu pogłównym;
- zmniejszenie liczby dawek azotu i lepsze dostosowanie terminu nawożenia do terminów innych zabiegów agrotechnicznych (poprawa organizacji pracy w gospodarstwie) oraz warunków pogodowych;
- możliwość stosowania mocznika na wszystkich glebach, poza skrajnie kwaśnymi.
Przeznaczenie i stosowanie
Pulrea® +INu jest nawozem uniwersalnym do zastosowania przedsiewnego i pogłównego. Może być stosowany m.in. pod zboża ozime i jare, kukurydzę, rzepak ozimy. Zawiera środek zapobiegający zbrylaniu, gwarantujący sypkość nawozu.
Roślina | Termin stosowania | Dawka (kg/ha) | Zalecenia dotyczące stosowania |
---|---|---|---|
Pszenica ozima | wiosna | 100-300 | Stosować w terminie N1* lub N2: w terminie N1 – zalecany szczególnie na stanowiskach suchych, aplikować łączną ilość azotu przewidzianą do zastosowania w terminach N1, N2 i N3 (najpierw np. PULAN®, ZAKsan® 33 w dawce ok. 120-240 kg/ha lub Saletrosan® 30 w dawce 130-270 kg/ha, a po 1-2 tygodniach wysiać Pulrea® +INu); w terminie N2 – stosować łączną ilość azotu przewidzianą w terminach N2 i N3. |
Jęczmień jary, pszenica jara | wiosna | 100-200 | Stosować przedsiewnie. W zależności od potrzeb roślin w trakcie wegetacji uzupełnić nawozem azotowym, np. PULAN®, ZAKsan® 33, Saletrosan® 30. |
Rzepak ozimy | jesień | 80-130 | Stosować w terminie zgodnym z obowiązującym prawem. |
wiosna | 150-300 | Stosować w terminie N1 – na stanowiskach suchych, aplikować łączną ilość azotu przewidzianą do zastosowania w terminach N1 i N2 (najpierw np. Saletrosan® 26 w dawce ok. 190-350 kg/ha lub PULAN®, ZAKsan® 33 w dawce 150-270 kg/ha, a następnie do 2 tygodni wysiać Pulrea® +INu). | |
Kukurydza na ziarno | wiosna | 250-400 | Stosować przedsiewnie. |
*N1, N2, N3 – terminy stosowania azotu: N1 – wczesnowiosenna dawka azotu, N2 – druga dawka azotu, N3 – trzecia dawka azotu.
Dawka nawozu Pulrea® +INu musi uwzględniać zapotrzebowanie roślin względem azotu (pobranie jednostkowe × zakładany plon rośliny z ha) oraz zawartość azotu mineralnego (Nmin) w glebie.
Formuła nawozu: | N 46 z inhibitorem ureazy NBPT |
---|---|
Klasa ziarnowa: | granule 1-4 mm, nie mniej niż 90% |
Gęstość nasypowa: | 0,70 – 0,78 kg/dm3 |
N (azot całkowity): | 46% |
UWAGA:
Dokonując zakupu niniejszego produktu kupujący oświadcza, że produkt handlowy oraz zawarta w nim substancja lub mieszanina będą stosowane wyłącznie we wskazanym celu, który jest zgodny z prawem oraz zostaną sprzedane lub dostarczone innemu nabywcy wyłącznie, jeśli złoży on podobne oświadczenie co do zamierzonego stosowania, przy poszanowaniu ograniczeń ustanowionych w rozporządzeniu (UE) 2019/1148 w odniesieniu do udostępniania przeciętnym użytkownikom. Ponadto kupujący upoważnia sprzedającego do udostępnienia swoich danych na potrzeby ewentualnej kontroli.
- Prekursor materiałów wybuchowych podlegający ograniczeniom: Azotan Amonu
- Stężenie: >16%[m/m] azotu poch. z azotanu amonu