- Wieloskładnikowy, doglebowy nawóz mineralny, przydatny do przygotowania stanowiska pod winorośl oraz do nawożenia pogłównego krzewów już rosnących. Dzięki specjalnej recepturze działa przez cały okres wegetacji.
Wieloskładnikowy, doglebowy nawóz mineralny, przydatny do przygotowania stanowiska pod winorośl oraz do nawożenia pogłównego krzewów już rosnących.
Dzięki specjalnej recepturze działa przez cały okres wegetacji. W niewielkim stopniu wpływa na obniżenie odczynu gleby, co sprzyja dobrej dostępności mikroelementów. Florovit do winorośli zawiera naturalne kopaliny, co czyni go bardziej przyjaznym dla środowiska. Nie zawiera azotanów. Chociaż winorośl można uprawiać niemal na każdej glebie, roślina ta wyraźnie reaguje na nawożenie.
Sposób stosowania
Winorośl
Przed sadzeniem należy zastosować 1-1,5kg nawozu na 10 m2. W pierwszym roku po posadzeniu winorośl dokarmia się dwukrotnie tj. wiosną po odkryciu krzewów oraz na 10 dni przed spodziewanym kwitnieniem, każdorazowo po 45 g nawozu na roślinę. W dalszych latach uprawy, zachowując te same terminy nawożenia, dawki zwiększa się do 60 g/roślinę.
Nawóz doskonale nadaje się do zasilania krzewów jagodowych: malin, porzeczek, agrestu, aronii. Stosowanie nawozu zwiększa plony i polepsza smak owoców.
Krzewy jagodowe
Przy sadzeniu tych roślin stosować w proporcjach dla jednej rośliny: 10 g nawozu zmieszane z 10 l ziemi z dołka. Pogłównie w następnym roku nawóz rozsiewa się wczesną wiosną pod koronę - jednorazowo około 25 g, a w kolejnych latach po 50 g nawozu. W miarę możliwości nawóz należy zmieszać z glebą i obficie podlać rośliny. Jedna łyżka stołowa zawiera średnio 10g nawozu.
Termin stosowania
Marzec - Sierpień
Skład nawozu
NAWÓZ WE Nawóz NPK (MgO + SO3) 12,5 - 8,5 - 17,0 (2,5 + 32,0) z borem, miedzią, żelazem, manganem, molibdenem,cynkiem.
12,5% (N) azot całkowity; 2,0% (N) azot azotanowy; 10,5% (N) azot amonowy;
8,5% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie; 5,5% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie;
17,0% (K2O) tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie;
2,5% (MgO) tlenek magnezu całkowity;
32,0% (SO3) trójtlenek siarki całkowity;
0,025% (B) bor całkowity;
0,1% (Cu) miedź całkowita;
0,17% (Fe) żelazo całkowite;
0,1% (Mn) mangan całkowity;
0,005% (Mo) molibden całkowity;
0,1% (Zn) cynk całkowity