- Humus Active jest to polepszacz glebowy do stosowania na resztki pożniwne, przeznaczony do wszystkich upraw działkowych i przydomowych oraz wszelkich roślin w uprawach wielkotowarowych, polowych, sadowniczych i pod osłonami.
Gdzie stosować?
Dlaczego warto stosować Humus Active?
Zawiera miliardy Pozytywnych Mikroorganizmów
- Zaledwie 1 ml HUMUS ACTIVE zawiera miliardy Pozytywnych Mikroorganizmów (PM-ów), pochodzących z uszlachetnionego przez dżdżownice kalifornijskie obornika zwierząt kopytnych z nieintensywnych gospodarstw rolnych.
- Pozytywne Mikroorganizmy asymilują azot z powietrza i uwalniają uwiązane w glebie składniki pokarmowe takie jak azot (bakterie fotosyntetyzujące) oraz potas, fosfor i mikroelementy (bakterie promieniowe).
- Pozytywne Mikroorganizmy szybko rozkładają resztki organiczne (liście, łodygi, komposty i inne) dostarczając składniki pokarmowe oraz próchnicę pokarmową.
- Szybki rozkład materii organicznej oraz dominacja PM-ów znacznie ogranicza rozwój patogenów wywołujących choroby roślin, rozwój chorób grzybowych
Zawiera miliardy koloidów TAP – Trwałej Aktywnej Próchnicy
- W 1 ml preparatu Humus Active zawiera miliardy koloidów Trwałej Aktywnej Próchnicy wraz z próchnicą pokarmową o powierzchni zbiorowej nawet 1.000 metrów kwadratowych, która jest niezbędna do trwałego rozwoju Pozytywnych Mikroorganizmów.
- Dzięki temu gleba pulchnieje i znacznie zwiększa swoją pojemność wodną i sorpcyjną.
- Badania EkoTech Produkt objęte programem unijnym dowodzą, że 2 litry Humusu Active efektywnie zastępują minimum 1 tonę obornika, a na wielu płaszczyznach daje więcej, ponieważ obornik nie zawiera trwałej próchnicy, ani takiej mnogości kultur bakteryjnych.
- Humus Active zastosowany 2-krotnie w roku doglebowo i 2-4 razy dolistnie w okresie wegetacji rośliny powoduje wysokie i zdrowe plonowanie nawet na słabym glebach a po paru latach systematycznego stosowania możemy doprowadzić do poprawienia klasy gleby. Na glebach mocno zdegradowanych dawkę Humusu Active można zwiększyć nawet 2-krotnie z dodatkiem Aktywitu PM.
Humus Active na resztki pożniwne zawiera:
- miliardy pm-ów Pozytywnych Mikroorganizmów 2 x 106 jtk x 106 w tym: bakterie fosforowe, celuloityczne, azotobacter, promieniowce, fluoryzujące, przetrwalnikujące.
- 55% kwasy humusowe nasycone w tym: 49% kwasy huminowe, 1% kwasy fulwowe, 5% huminy i ulminy. W skład produktu wchodzą również: białka, aminokwasy, krzemionka koloidalna.
- substancje wzrostowe (witaminy, auksyny i kwasy organiczne) oraz makro i mikroelementy: azot (N) min.0,02% (m/m), fosfor (P2O5) min.0,30% (m/m), potas (K2O) min.0,55% (m/m), magnez (MgO) min. 0,05% (m/m), wapń (CaO) min.0,30% (m/m), żelazo (Fe) min. 450,0 mg/kg, mangan (Mn) min.15,0 mg/kg, cynk (Zn) min.3,0 mg/kg, miedź (Cu) min. 1,0 mg/kg.
- minerały ilaste utrzymujące wodę w glebie.
- cukry wspomagające rozwój pozytywnej mikroflory bakteryjnej.
Humus Active na resztki pożniwne zawiera jednocześnie wysokie stężenie kwasów humusowych i pozytywną mikroflorę bakteryjną:
- kompleksowo rozkłada resztki pożniwne,
- poprawia strukturę gleby,
- umożliwia lepsze wykorzystanie składników pokarmowych, bakterie Azotobacter asymilują azot z powietrza, pozostałe mikroorganizmy przyśpieszają rozkład materii organicznej i uwalniają uwiązane w glebie składniki pokarmowe w glebie,
- ogranicza występowanie chorób odglebowych,
- podnosi pojemność wodną gleby,
- przygotowuje glebę do siewu,
- przywraca naturalną żyzność gleb,
- podnosi opłacalność produkcji rolnej.
Sposób użycia w optymalnych warunkach pogodowych:
W uprawach konwencjonalnych i zintegrowanych 10 I Humus Active na resztki pożniwne rozcieńczamy w 400 I wody w opryskiwaczu z uruchomionym mieszadłem. Taką dawką cieczy roboczej opryskujemy resztki pożniwne na powierzchni 1 ha. Zabiegi Humus Active zaleca się wykonywać na wilgotną glebę, krótko przed planowanymi uprawami. Kiedy nie ma możliwości przemieszania gleby zabieg możemy wykonać krótko przed przewidywanymi opadami lub w czasie opadów.
Sposób użycia w okresie suszy:
W warunkach przedłużającej się suszy należy zwiększyć dawkę Humus Active na resztki pożniwne do 20l oraz ilość wody do 600 l na 1 ha. Po wykonaniu oprysku możliwie szybko należy wykonać uprawki pożniwne mające na celu przemieszanie produktu z wierzchnią warstwą gleby. Humus Active na resztki pożniwne zalecamy stosować wiosną, latem lub jesienią w celu przyspieszenia rozkładu materii organicznej pozostającej na polu po zbiorze roślin uprawnych.
Dodatkowe informacje:
- Nie łączyć w jednym oprysku ze środkami ochrony roślin, nawozami mineralnymi i innymi produktami syntezy chemicznej
- W sytuacji kiedy zastosowano azot do rozkładu resztek pożniwnych dawkę Humus Active na resztki pożniwne można zmniejszyć do 5 l/1ha / 300 l wody
- Niezwłocznie po wykonanym zabiegu wypłukać opryskiwacz wodą
- Stosować w temperaturach powyżej 5°C
- Przechowywać w miejscu zacienionym w temperaturze nie niższej niż 5ºC i nie wyższej niż 30°C
- Ciecz użytkowa Humusu Active nie posiada okresu karencji.
- Recepturę opracował prof. Olgierd Nowosielski
- Zezw. MRİRW nr G-233/11
- Zakwalifikowany do stosowania w rolnictwie ekologicznym pod numerem NE/147/2011
Zakwalifikowany do stosowania w rolnictwie ekologicznym pod numerem NE/147/2011